KIEVSTAR
+38(098)-105-09-03
MTC(VODAFONE)
+38(095)-936-56-50
LIFE(LIFECELL)
+38(073)-209-72-99

Обрізка садових рослин: зима, весна, літо, осінь

Правильна обрізка в потрібний час зробить рослини продуктивними і красивими.

Керуйтеся особистим гідом по обрізці.

Садівнича річна резолюція - належна обрізка рослин. Розуміння того, які рослини обрізати і в який час - дуже важливо, щоб не погубити весь їх потенціал.

Тому плануйте обрізку до посіву насіння. Основні правила обрізки - розуміння циклічного зростання рослин. Трав'янисті багаторічники і більшість літньо-квітучих чагарників мають здатність виробляти пагони, які виробляють квіти в ході одного вегетаційного періоду; на відміну від чагарників, дерев і плодових чагарників, які цвітуть взимку або навесні і несуть квіти на пагонах з стебел і гілок попередніх років.

Варто пам'ятати, що вирубка деревних рослин в змозі їх спокою підвищує густолисті зростання, в той час як скорочення інтенсивного росту в середині літа зробить кущі і дерева більш компактними і заохотить цвітіння.

Врахуйте: обрізка регулюється в залежності від росту рослин або цвітіння. І не забудьте про правильні інструменти: пара якісних секаторів, сучкорізи, складна обрізні пила для пагонів більшого діаметру, і ножиці для корекції зростання і обробки рослин - відмінні інвестиції.

Ознайомтеся з повним керівництвом по сезонах.

Зима (грудень-лютий)

При низьких температурах і низьких рівнях освітленості, більшість рослин, вирощуваних в садах, знаходяться в сплячої фазі, хоча деякі з них здатні повільно рости і виробляти квіти взимку. Уникайте обрізки будь-якого рослини при морозі, що прогнозується протягом трьох днів, так обрізані краї стебел можуть бути пошкоджені перш, ніж їм випаде шанс для сушки і ущільнення. Чи не обрізайте ніжні або вічнозелені рослини в зимовий період, оскільки їх верхівки забезпечує ізоляцію від проникаючого холоду.

Обрізка

• Витривалі дерева, чагарники і плодові чагарники можна обрізати під час заморозків.

• Клематиси 3 групи, такі як вітіцелла, ломонос східний і деякі гібриди, квітучі в кінці літа, потребують скорочення.

• Проріджують гілки і плодові відроги дерев, таких як яблука і груші.

• Проводити формуючу обрізку молодих і витривалих кущів і дерев, видаляючи тонкі, тендітні гілки і скорочуючи зростання наполовину, щоб створити сильну структуру нових пагонів.

• Літньо-квітучі чагарники, такі як буддлея, гортензія волотисте і лаватера, можна підрізати в кінці зими, перед початком зростання навесні.

• До середини зими - останній шанс скоротити зростання деревних рослин, схильних до «кровотеч» соку, таких як берези, дерева волоського горіха і виноградні лози. Якщо вони кровоточать, то обрізати їх вже пізно.

• Обрізка відмерлих стебел трав'янистих багаторічників в кінці зими упорядковує грядки і поступається місцем новим паросткам навесні.

• Обрізка кущових троянд - крупноцветкових (гібридний чай) і кластероцветкових (флорибунда) в кінці зими, важлива для просування сильних пагонів в нижній частині рослин з багатством цвітіння влітку. Робіть обрізку трохи вище здорового бутона, близько трьох нирок від підстави на крупноцветкових гібридах і п'яти нирок на кластер-квіткових сортах.


Виноградні лози

Виноградний сік починає надходити в кінці зими або ранньою весною.

Якщо зробити обрізку після цього, то сік рослини буде кровоточити і викличе серйозну втрату енергії. Зробіть тест перед обрізанням, зробивши невеликий розріз, щоб подивитися, чи буде кровотеча. Якщо немає, то рослина в безпеці. При зимової обрізку, обрізайте бічні гілки, рухаючись назад до двох нирках, щоб заохочувати виробництво плодоносних відгалужень.


Не обрізайте:

1. Ніжні чагарники, включаючи абутілон, хвощ польовий, ладанник, березка борової, лаванду, тонкосемяннік, зопник і дубровник.

2. Вічнозелені рослини, такі як хебе, ескаллонія, пієріс, смолосемяннік і рододендрон.

3. Вишню, сливу і зелені насадження, так як в цей час року обрізані рослини можуть бути більш чутливими до зараження хворобою «срібний лист».


Щорічна обрізка яблук і груш для виробництва хороших фруктів.

1. Видаліть мертві, пошкоджені або хворі гілки. Ті, які перетинаються або труться між собою, теж потрібно прибрати.

2. Зрізуйте сильні пагони, які ростуть в центрі дерев. Також скорочуйте останній річний ріст на третину.

3. На старих деревах зробіть прорідити в системних шпори. Це продуктивні частини, але вони не повинні бути перевантажені.


Весна (березень-травень)

Теплі дні і збільшення тривалості дня заохочують рослини для активного росту навесні.

Збережено крохмаль перетворюється на цукор, який сприяє потоку води вгору через стрижні, змушуючи бутони розкрити листя, і, в деяких випадках, квіти. Листя може захопити енергію від сонця, щоб утворити більше цукру, що служить як паливо для зростання. Весна приходить рано на півдні і Заході, і пізно - на Півночі, Сході і високогірних місцевостях, тому підрізування повинна бути приурочена відповідно до місцевих умов, коли небезпека сильних морозів вже минула.


Обрізка:

• Скоротіть жорсткі або розрослися чагарники, вирощені для великих декоративних листя (катальпа, скумпія, павловнія і бузина), або їх кольорові зимові стебла (кукурудза,

вапняний колючий ягідний чагарник, верба).

• Відріжте старі, мертві стебла декоративних трав перед новим зростанням, енергійно почавши від заснування.

• Відріжте найстаріші стебла і гілки вічнозелених чагарників, таких як зимово-квітучі камелії, холлі, магонія, Фотинія і смолосемяннік, як тільки відступлять сильні морози.

• Листяні чагарники, які цвітуть з осені до кінця травня, можна обрізати навесні, після цвітіння. Ображати старі і будь-які слабкі гілки квітучого дерева, які утворюють веретеноподібний зростання. Залиште частку енергійних, більш молодих стрижнів, щоб звільнити шлях для нового зростання, який буде тривати до цвітіння в наступному сезоні.


Челсі-обрізка

Зрізайте нові стебла багаторічних рослин пізнього літнього цвітіння на третину і на половину їх зростання пізньою весною. Це посприяє утворенню бічних пагонів, які будуть виробляти більше квіток, і зменшить необхідність підпірки рослин. Така обрізка називається Челсі Чоп, так як вона робиться протягом всього колірного шоу. геленіум, флокс і седум реагують на таку процедуру дуже добре.


Не обрізайте:

1. Рослини, що цвітуть навесні і на початку літа. Рослини, такі як дейція і бузок, які цвітуть у кінці весняного сезону, можна обрізати після цвітіння в кінці травня або в червні. Якщо ви не впевнені, орієнтуйтеся на те, як кущ росте в цьому році.

2. Фруктові дерева та кущі, оскільки ви можете відрізати квіткові бруньки на яких розвивається фрукт.


Уривок чагарникового кизилу з метою отримати яскраві зимові стебла.


1. дерен білий, звичайний кизил і червоно-озіровскій кизил вирощують для отримання різнокольорових стебел, які покращують зимові сади.

2.Навесні їх потрібно відрізати у напрямку до землі або до основного стрижня, щоб підбадьорити серії нового зростання перед зимою.

3. Новий зростання вище цього суглоба буде набагато яскравіше, ніж старий зростання, який нижче цього суглоба.


Літо (червень-серпень)

Спекотні дні і теплі ночі заохочують сильне зростання, поки є достатньо вологи в грунті.

Високі рівні освітленості і довгі дні дозволяють листі утворити багато цукрів в процесі фотосинтезу. Зростання сповільнюється в середині літа, і м'які зелені пагони дерев, чагарників і плодових кущів починають «дозрівати» (або клякнути) в спеку на сонці, поступово стаючи деревними до кінця літа.

Обрізка

• Зрізуйте квітучі стебла багаторічників весняного цвітіння, таких як бадан, бруннера, дицентра, морозник, півонії і медунка - для направлення енергії в рослину, а не для продукції насіння. Також можете скоротити ранні літні багаторічні рослини, такі як манжетка, астранція, дельфініум, герань і люпин після цвітіння, які повинні далі провести другий спалах кольорів.


• Обрізуйте живоплоти, як тільки приплив нових паростків почне забиватися біля основи, створюючи для молодих птахів повноцінні гнізда.

• Фруктові кущі можна відразу обрізати після збору врожаю, видаляючи старі, плодоносні стебла і залишаючи сильні, щоб отримати хороший урожай наступного року.


Літня обрізка фруктових дерев

Скорочення зростання яблунь, вишні, груші і сливи в поточному сезоні зробить дерева компактними і посприяє утворенню більшої кількості кольорів і фруктів в наступні роки.

Виріжте в липні все м'які, зелені пагони, що містять до двох або трьох листів, щоб забезпечити доступ сонячного світла і вологи для розвиваються плодів.


Не обрізайте:

1. Пізно квітучі влітку чагарники, такі як гортензія, якщо тільки це не мертві головки старих квітів.

2. Рослини, які кровоточать соком влітку, такі як клен дланевідний (обрізайте під час листопаду і пізнім січнем). Змеекорие клени, такі як клен давида, можуть бути скорочені в кінці літа, а шовковиці - в будь-який час, з осені до початку зими.


Обрізка чагарників, таких як дейція, після початку цвітіння.

1. Видаліть тонкі, слабкі пагони біля основи куща. Намагайтеся не пошкодити нові сильні пагони.

2. Вирізуйте старі стебла в центрі куща, щоб дозволити повітрю вільно циркулювати, а також стримувати шкідників і хвороби.

3. Зменшіть висоту енергійних пагонів, які виросли в цьому сезоні, на третину, роблячи зрізи над з'єднанням листя.


Осінь (вересень-листопад)

Прохолодні ночі і короткі дні різко скорочують ріст рослин, і, у випадку з листяними рослинами, змушують листя падати зі стебел. Поточні сезонні стебла деревних рослин продовжують дозрівати восени при помірних температурах в денний час. Вони зміцнюються нирками, що утворюють пружну захист вмісту, щоб вижити під натиском зими.


Обрізка

• У вітряних областях, квітучі чагарники і плодові кущі обрізають для захисту рослин від сильних вітрів протягом зими, і заохочення росту пагонів в нижній частині основи навесні. Зменшіть розмір кущових троянд приблизно на половину висоти, щоб запобігти їх розгойдування при сильних зимових вітрах. Важкі стебла можна обрізати в кінці зими, після того як вони зроблять свою роботу із захисту нижніх нирок від сильного морозу.

• Витривалі альпіністи, такі як жимолость, дівочий виноград пятілісточковий і гліцинія, які влаштовують уявлення в літній період, можуть бути зменшені в розмірі шляхом скорочення активних бічних пагонів до трьох нирок вище підстави. Це також зменшить вагу рослини, що запобігає пошкодження при осінніх і зимових штормів.

• Обрізуйте осінньо-плодові кущі, такі як малина, ожина і ягідні гібриди, як тільки будуть зібрані останні ягоди, щоб утворилися нові стебла.

• Як тільки листя чагарників і листяних дерев опаде, ви зможете побачити структуру гілок і стебел. Перевірте наявність великого скупчення стебел або пересічних гілок, і зробіть проріджування, починаючи з центру рослини. Також подрежьте всі мертві, пошкоджені або слабкі гілки.


Літня малина

Влітку плодоносні ягоди малини плодоносять на однорічних стеблах. Видаліть всі відростки, які дали плоди в цьому році. Залиште 6-8 найсильніших нових відростків - вони будуть виглядати пишними і зеленими. Всі відростки зв'яжіть м'яким шнуром - для підтримки. Ідеально, якщо вони будуть розростатися на відстані 10 см одна від одної, вздовж горизонтальної дротяної опори.


Не обрізайте:

1. Ніжні бордюрні і станів чагарники, такі як олеандр, оскільки це буде сприяти пізнього формування м'яких і вразливих до заморозків і пошкоджень зимовими вітрами пагонів.

2. Більшість клубних багаторічників і орнаментальної трави можна залишити необрізаними, їх верхні відростки захищають крони рослин взимку і надають притулку для дикої природи саду.


Обрізка чорної смородини після збору врожаю.

1. Видаліть чверть старих стебел біля основи. Це заохотить зростання сильних, молодих пагонів.

2. Відріжте залишки, що залишилися від обрізки попереднього року, а також мертві, пошкоджені або хворі живці.

3. Після цього, кущі будуть складатися з сильних, молодих пагонів, які будуть виробляти фрукти влітку.

626